Sari la conținut
Reclame

Victorie cu sentiment de înfrângere

În primul rând, vreau să-i felicit pe jucători, pentru victorie, dar și pentru că au arătat un fotbal pe care nu l-am mai văzut de foarte mult timp la națională.

Au fost agresivi încă din primele minute, după ce au dat gol tot ei au continuat să atace, ceea ce nu am mai văzut de ani buni.

Trebuie să recunoaștem că adversarul ar fi arătat altfel dacă nu ar fi avut niște absențe importante în primul 11.

Victoria noastră, din păcate ne ajută doar la palmares și la moral, deoarece am căzut în urna a patra valorică, ceea ce ne va îngreuna serios drumul către Euro 2020, unde vom organiza câteva meciuri.

Este greu, pentru mine ca suporter fidel al naționalei să nu pot să mă bucur la o victorie frumoasă și meritată.

Cred că și tu ai avut sentimentul de înfrângere după finalul jocului, când am aflat că nu mai suntem nici măcar în urna a treia.

Un minus al meciului de ieri este minutul 87-88 când Contra l-a schimbat pe Keșeru cu Băluță, un mijlocaș central, în condițiile în care știam că ne-ar fi de folos încă un gol.

Tătărușanu a fost excepțional din nou și mă gândesc cu groază la momentul în care se va retrage de la națională.

Moți nu mai are ce căuta la națională, este lent, face fault-uri aiurea și se vede că vine dintr-un campionat cu adversari slabi, nici nu am mai pus la socoteală ca are 34 de ani.

Să sperăm ca vom avea o grupă bună pentru Euro 2020 și că vom juca măcar cum amjucat în ultimele două partide.

Îți recomand articolul despre acuzațiile nemților la adresa lui Guardiola.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.