Sari la conținut

CSKA Moscova=coșmarul Realului

Dacă în tur s-a tot vorbit că rușii au avut noroc și că au avut avantajul terenului propriu, iată că pe Santiago Bernabeu s-au descurcat mult mai bine.

Realul este ca o jucărie care a rămas fără baterii. Nu se găsesc pe teren, greșesc mult prea multe pase, iar rezultatul nu poate fi decât unul dezastruos.

Rușii și-au jucat șansa pe Bernabeu cu foarte mult curaj și au avut de câștigat.

Mai întâi Chalov a marcat in minutul 37, pentru ca în minutul 43 Schennikov să mărească scorul la 2-0.

În a doua repriză, a intrat Bale, care nu a adus nici un plus pentru Real.

Tocmai când madrilenii începuseră să pună stăpânire mai clar pe joc, atunci rușii au mai punctat încă o dată prin Sigurdsson, in minutul 73.

Concluzie

Dacă Realul, cu echipa asta, va reuși din nou să ajungă în finala UCL, promit că nu mă voi mai uita la această competiție, pentru că ar fi un blat pe față. 🙂

Este rușinos să pierzi cu CSKA Moscova pe teren propriu 3-0 și să nu reușești să le marchezi nici măcar un gol în 2 partide rușilor.

Îți recomand articolul despre cele mai ciudate stadioane din lume.

Urmărește primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.