Special

Alertă la Real Madrid! Poate rata El Clasico, după ce a ieșit accidentat din duelul cu Dortmund

Real Madrid a reușit să o învingă pe Borussia Dortmund, scor 5-2, în cadrul etapei a treia din ”faza ligii” UEFA Champions League. 

Galbenii” au condus la pauză cu 2-0, însă cea de-a doua repriză a fost una neagră pentru ei, iar ”Galacticii” au reușit să revină și să marcheze de cinci ori prin Rudiger, Vinicius Jr (hat-trick) și Lucas Vazquez. 

Rodrygo s-a accidentat și poate rata El Clasico

Chiar dacă nu a marcat, Rodrygo a făcut un meci solid împotriva celor de la Borussia Dortmund. Totuși, fotbalistul de 23 de ani a fost nevoit să fie înlocuit în minutul 85 de Aurelien Tchouameni, după ce a suferit o accidentare. 

La scurt timp după meci s-a aflat că atacantul brazilian s-a lovit la tendon și este în pericol să rateze El Clasico. 

Potrivit jurnalistului Fabrizio Romano, starea lui Rodrygo va fi analizată în cursul zilei de miercuri, 23 octombrie, iar staff-ul încearcă să-l recupereze pentru meciul contra rivalei din campionat. 

Îți recomand articolul despre cee mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube

Știre preluată de pe digisport.ro.

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Primul 11

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura