La Liga

„Cu 5 minute înainte de meciuri, Hazard se joacă Mario Kart în vestiar”

Filipe Luis, fostul fundaș al lui Atletico Madrid și Chelsea, a vorbit despre cum se pregătește Eden Hazard înainte de meciuri și a dezvăluit faptul că belgianul preferă să se joace „Mario Kart” în vestiar chiar și cu 5 minute înainte de startul partidelor.

Hazard se joacă Mario Kart înainte cu 5 minute de începerea meciurilor

„Eden și cu Neymar sunt cei mai buni fotbaliști alături de care am jucat vreodată. Eden nu se antrenează bine, 5 minute înainte de meciuri el se joacă Mario Kart în vestiar. Face încălzirea fără să fie legat la șireturi. După, în meci, nimeni nu-i poate lua mingea de la picior. Poate să dribleze lejer 3-4 adversari și după să înscrie un gol.

Hazard are atât de mult talent, dar e păcat că nu se pregătește corespunzător, pentru că ar fi putut fi chiar cel mai bun din lume”, a spus Filipe Luis pentru Daily Mail.

Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.