Serie A

Dennis Man s-a accidentat! Anunțul Parmei

Dennis Man (24 de ani) s-a accidentat la coapsa dreaptă şi a devenit indisponibil pentru Parma, a anunţat vineri clubul din Serie B.

Dennis Man s-a accidentat! Anunțul Parmei

Nu este vorba despre o accidentare gravă, dar Dennis Man nu va juca sâmbătă pentru Parma în întâlnirea de acasă cu Reggina, din Serie B. Dennis Man a reuşit trei goluri în opt meciuri din actuala ediţie din Serie B, în şase din aceste partide fiind titular.

Dennis Man (24 de ani) a devenit un titular inconstestabil de la venirea antrenorului Fabio Pecchia (49 de ani), iar internaționalul român a avut parte de evoluții bune în actuala stagiune.

Potrivit celor de la Parmalive, fostul jucător al FCSB-ului a reușit cele mai multe driblinguri din Serie B, 19, la fel ca și colegul său de echipă, Franco Vasquez.

În sezonul trecut, Dennis Man a marcat trei goluri în 26 de meciuri pentru Parma în divizia a doua a campionatului Italiei. Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă (22 de ani), este indisponibil de circa o lună din cauza unei accidentări. Parma este pe locul 7 în Serie B, cu 13 puncte după 8 etape.

Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.

Știre scrisă de pe digisport.ro.

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Primul 11

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura