Intern

Eduard Radaslavescu i-a dat replica lui Dumitru Dragomir

Eduard Radaslavescu (18 ani) a marcat în România U19 – Austria U19 2-0, meci la finalul căruia ”tricolorii” s-au calificat la Turul de Elită.

Eduard Radaslavescu i-a dat replica lui Dumitru Dragomir

„Ne-a ieșit, i-am bătut și i-am lăsat acasă. E important să ai meciuri, mă bucur că am venit la națională și am prins destule minute. Nu e niciun răspuns pentru critici, e un gol pentru mine”, a declarat Eduard Radaslavescu.

Eduard Radaslavescu a fost întrebat și despre afirmațiile lui Dumitru Dragomir, cel care a spus despre mijlocaș că e ”grăsuț”, ceea ce, susține mijlocașul, nu ar fi conform cu realitatea.

„Sunt foarte bine cu greutatea, sunt puțin mai masiv și poate de asta pare că sunt mai plinuț”, a spus Eduard Radaslavescu.

FCSB este pe locul 14 în Liga 1, cu opt puncte obținute din nouă meciuri, dar Eduard Radaslavescu este optimist că echipa va prinde play-off-ul.

„Nu e greu de prins play-off-ul, cu siguranță putem intra”, a transmis Eduard Radaslavescu.

Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.

Știre scrisă de pe digisport.ro.

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Primul 11

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura