Special

Giggs a explicat schimbarea lui Bale de la pauză

Țara Galilor a câștiga partida cu Finlanda din grupa B a UEFA Nations League, 1-0, însă Ryan Giggs, selecționerul, l-a schimbat pe Gareth Bale la pauză și a explicat și motivul pentru care a ales să facă asta.

Giggs a explicat de ce l-a schimbat pe Bale la pauză

Ryan Giggs a explicat de ce l-a schimbat pe Gareth Bale la pauză: „Am plănuit de la început ca el să joace doar 45 de minute. Nu a mai jucat de multă vreme și încă nu are ritm.

În funcție de cum se simte, Bale va juca sigur o repriză în următorul meci, iar dacă mai poate va continua și în partea a doua”.

Gareth Bale continuă să fie rezervă la Real Madrid și a vorbit despre nemulțumirile pe care le are legarte de acest lucru. Declarațiile complete ale starului galez le găsiți aici.

Îți recomand articolul despre jucătorul pe care Ter Stegen îl vrea la Barcelona.

Urmărește Primul 11 pe FacebookInstagram și Youtube.