Intern

Mihai Stoica, aluzie la Cârțu: „Nu-i dau replică, i-au dat băieții”

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a vorbit după victoria „roș-albaștrilor” cu 2-0 în fața Craiovei, iar acesta i-a transmis și un mesaj lui Sorin Cârțu, președintele Craiovei.

Mesajul lui Mihai Stoica pentru Sorin Cârțu

„Mie încă mi-e greu să mă bucur, nu s-a cicatrizat rana de la Cluj. În plus, prima repriză n-a fost ceea ce am dorit. Paradele lui Andrei Vlad ne-au ținut în meci, iar golul a venit când trebuia, în urma unei super acțiuni colective, cu assist genial Coman și execuție de mare jucător Man, care a sesizat că Mirko lăsase ușa deschisă.

Cred că un X pauză era corect. După pauză, a fost exact ceea ce ne-am dorit. Recital, dar împotriva cui? Victoria zdrobitoare – după aspectul jocului – de la Craiova este pansament, nu și panaceu.

Poate asta s-ar fi întâmplat și la Cluj, dar acolo a fost Kovacs. Tot el a fost și la Tg Mureș, Giurgiu etc. Ar merge un tiktok, dar mă abțin. P.S. Replică lui Cârțu, care a spus că am jucat amicale, nu-i dau. I-au dat băieții. Doar două”, a spus Mihai Stoica.

Îți recomand articolul despre posibila revenire a lui Xavi ca antrenor al Barcelonei.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.