Serie A

Olimpiu Moruțan a reușit două pase de gol la Pisa. Nota primită pentru evoluție

Olimpiu Moruțan (23 de ani) a plecat sub formă de împrumut de la Galatasaray la Pisa, în Serie B, iar românul a ieșit la rampă în prima etapă din Serie B.

Olimpiu Moruțan a reușit două pase de gol la Pisa

În primul său meci din Serie B, Olimpiu Moruțan a oferit două pase de gol în înfrângerea Pisei contra celor de la Cittadella, scor 3-4.

Intrat în minutul 67 al jocului în locul moldoveanului Ioniță, Olimpiu Moruțan a pasat decisiv la golul Giuseppe Sibilli, în minutul 90, dar și la cel al lui Canestrelli din minutul 90+8.

Pentru minutele pe care le-a bifat la Pisa în Serie B, Olimpiu Moruțan a primit nota 6.5 din partea jurnaliștilor italieni.

„A schimbat fața echipei în faza ofensivă, a creat pericol la poarta adversă și a oferit două pase de gol”, au notat cei de la Tuttomercatoweb.

Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.