Special

Programul complet al Cupei Mondiale 2022. Meciul de deschidere e Senegal – Olanda, pe 21 noiembrie

Startul oficial al Cupei Mondiale din 2022 va fi pe 21 noiembrie, de la ora 13:00, când se va juca Senegal – Olanda, din Grupa A.

Programul complet al Cupei Mondiale 2022

Luni, 21 noiembrie:

  • Senegal – Olanda (Grupa A)
  • Qatar – Ecuardor (Grupa A)
  • Anglia – Iran (Grupa B)
  • Statele Unite ale Americii – Țara Galilor (Grupa B)

Marți, 22 noiembrie:

  • Argentina – Arabia Saudită (Grupa C)
  • Mexic – Polonia (Grupa C)
  • Franța – Australia (Grupa D)
  • Danemarca – Tunisia (Grupa D)

Miercuri, 23 noiembrie:

  • Spania – Costa Rica (Grupa E)
  • Germania – Japonia (Grupa E)
  • Belgia – Canada (Grupa F)
  • Maroc – Croația (Grupa F)

Joi, 24 noiembrie:

  • Brazilia – Serbia (Grupa G)
  • Elveția – Camerun (Grupa G)
  • Portugalia – Ghana (Grupa H)
  • Uruguay – Coreea de Sud (Grupa H)

Vineri, 25 noiembrie:

  • Qatar – Senegal (Grupa A)
  • Olanda – Ecuador (Grupa A)
  • Anglia – Statele Unite ale Americii (Grupa B)
  • Țara Galilor – Iran (Grupa B)

Sâmbătă, 26 noiembrie:

  • Argentina – Mexic (Grupa C)
  • Polonia – Arabia Saudită (Grupa C)
  • Franța – Danemarca (Grupa D)
  • Tunisia – Australia (Grupa D)

Duminică, 27 noiembrie:

  • Spania – Germania (Grupa E)
  • Japonia – Costa Rica (Grupa E)
  • Belgia – Maroc (Grupa F)
  • Croația – Canada (Grupa F)

Luni, 28 noiembrie:

  • Brazilia – Elveția (Grupa G)
  • Camerun – Serbia (Grupa G)
  • Portugalia – Uruguay (Grupa H)
  • Coreea de Sud – Ghana (Grupa H)

Marți, 29 noiembrie:

  • Olanda – Qatar (Grupa A)
  • Ecuardor – Senegal (Grupa A)
  • Țara Galilor – Anglia (Grupa B)
  • Iran – Statele Unite ale Americii (Grupa B)

Miercuri, 30 noiembrie:

  • Polonia – Argentina (Grupa C)
  • Arabia Saudită – Mexic (Grupa C)
  • Tunisia – Franța (Grupa D)
  • Australia – Danemarca

Joi, 1 decembrie:

  • Japonia – Spania (Grupa E)
  • Costa Rica – Germania (Grupa E)
  • Croația – Belgia (Grupa F)
  • Canada – Maroc (Grupa F)

Vineri, 2 decembrie:

  • Camerun – Brazilia (Grupa G)
  • Serbia – Elveția (Grupa G)
  • Coreea de Sud – Portugalia (Grupa H)
  • Ghana – Uruguay (Grupa H)

Programul optimilor de finală ale Cupei Mondiale 2022

Sâmbătă, 3 decembrie:

  • (49) Câștigătoarea Grupei A – Locul doi din Grupa B
  • (50) Câștigătoarea Grupei C – Locul doi din Grupa D

Duminică, 4 decembrie:

  • (52) Câștigătoarea Grupei D – Locul doi din Grupa C
  • (51) Câștigătoarea Grupei B – Locul doi din Grupa A

Luni, 5 noiembrie:

  • (53) Câștigătoarea Grupei E – Locul doi din Grupa F
  • (54) Câștigătoarea Grupei G – Locul doi din Grupa H

Marți, 6 decembrie:

  • (55) Câștigătoarea Grupei F – Locul doi din Grupa E
  • (56) Câștigătoarea Grupei H – Locul doi din Grupa G

Programul sferturilor de finală ale Cupei Mondiale 2022

Vineri, 9 decembrie:

  • (58) Câștigătoarea meciului 53 – Câștigătoarea meciului 54
  • (57) Câștigătoarea meciului 49 – Câștigătoarea meciului 50

Sâmbătă, 10 decembrie:

  • (60) Câștigătoarea meciului 60 – Câștigătoarea meciului 56
  • (59) Câștigătoarea meciului 51 – Câștigătoarea meciului 52

Programul semifinalelor Cupei Mondiale 2022

Marți, 13 decembrie:

  • Câștigătoarea meciului 57 – Câștigătoarea meciului 58

Miercuri, 14 decembrie:

  • Câștigătoarea meciului 59 – Câștigătoarea meciului 60

Finala mică se va juca sâmbătă, 17 decembrie.

Marea finală a competiției din Qatar se va juca duminică, pe 18 decembrie, pe stadionul ”Lusail Iconic”, de la ora României 17:00.

Îți recomand articolul despre legătura dintre Dacia și Udinese.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: