Intern

Ultimul meci jucat de FCSB împotriva unei echipe din Serbia

FCSB se va deplasa în Serbia pentru a disputa meciul cu Backa Topola, din preliminariile Europa League.

De-a lungul timpului, FCSB a mai jucat împotriva echipelor din Serbia, dar ultima dată nu a ieșit prea bine pentru formația „roș-albastră”, fiind eliminați tot din Champions League de Partizan Belgrad.

Ce s-a întâmplat în ultimul meci jucat de FCSB împotriva unei echipe din Serbia

În 2015, FCSB a întâlnit-o pe Partizan Belgrad în drumul spre grupele Champions League League, însă sârbii aveau să elimine echipa antrenată în acea perioadă de Mirel Rădoi, actualul selecționer al României.

În tur, scorul a fost strâns iar FCSB a remizat pe teren propriu, 1-1, unicul gol al „roș-albaștrilor” fiind înscris de Fernando Varela în minutul 81.

Returul a fost de coșmar, echipa lui Mirel Rădoi a pierdut cu 4-2, deși a condus cu 2-1 la pauză, însă eliminarea lui Fernando Varela i-a costat scump.

Meciurile FCSB-ului cu Partizan Belgrad:

• FCSB – Partizan 1-1 (Varela 81 / Vulicevic 62)
  • Partizan – FCSB 4-2 ( Babovic 8 , Jevtovic 60, Zivkovic 69, Trujic 90+1 / Muniru 11, Hamroun 33)

Acum, bineînțeles, Backa Topola nici nu se compară cu un gigant așa cum este Partizan Belgrad, dar poate pune probleme, iar formația lui Toni Petrea trebuie să fie atentă mai ales în defensivă, pentru a nu repeta greșelile din meciul cu FC Voluntari, 1-2.

Îți recomand articolul cu video-ul cu toată bătaia de la PSG – Marseille.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.