Serie A

A intrat pe teren în minutul 12 și i-a dat 3 goluri lui Radu. VIDEO

Ghinionul unuia poate fi norocul altuia. Așa s-a întâmplat și în partida de duminică seara dintre Parma și Genoa, când Andreas Cornelius a reușit să marcheze de 3 ori în poarta lui Ionuț Radu.

În minutul 12 al partidei, Roberto Inglese s-a accidentat și a fost înlocuit de atacantul danez Andreas Cornelius.

Mai întâi Kucka a deschis scorul pentru Parma, iar în minutele 42 si 46, Cornelius a dus scorul la 3-0.

Același Cornelius a făcut hattrick-ul în minutul 50, în timp cepentru Genoa a redus din diferență Pinamonti.Tabela a fost închisă în minutul 78 de Kulusevski.

În urma partidei foarte bune, Andreas Cornelius a fost desemnat omul meciului și a ajuns la 4 goluri mrcate în această ediție de Serie A.

Îți recomand articolul despre ce a ajuns să facă Hatem Ben Arfa.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.