Special

Debut de coșmar pentru Tudor Băluță! A greșit la 1 minut de la intrare

Dinamo Kiev a ratat prima victorie din grupele Champions League, în deplasarea din Ungaria, pe terenul lui Ferencvaros, 2-2. Din păcate, ultimul gol al maghiarilor a avut legătură directă cu Tudor Băluță, cel care intrase de doar 1 minut pe teren, făcându-și astfel debutul în Champions League, dar și la Dinamo Kiev.

Greșeala imensă făcută de Băluță la debut, la 1 minut de când a intrat pe teren

Băluță l-a înlocuit în minutul 89 pe Shaparenko, iar în minutul 90 l-a scos din ofsaid pe Franck Boli, marcatorul ultimului gol al lui Ferencvaros. Atacantul din Coasta de Fildeș a înscris din pasa lui Laidouni, fostul jucător al celor de la FC Voluntari.

Vă pun video cu rezumatul, iar gafa lui Băluță o puteți găsi pe la finalul video-ului.

Îți recomand articolul despre echipa din Liga 1 pe care Thibaut Courtois o urmărește.

Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.