Serie A

Efectul Cristiano Ronaldo! 2 goluri în 20 de minute de la revenire. Video

Cristiano Ronaldo a revenit la Juventus, după ce a fost ținut departe de teren din cauza coronavirusului. Starul lui Juventus nu a fost titular în partida cu Spezia, dar Andrea Pirlo l-a introdus pe acesta în a doua repriză, la scorul de 1-1.

Revenirea de senzație a lui Cristiano Ronaldo

La începutul reprizei secunde, Spezia a avut inițiativa și a avut câteva situații periculoase la poarta lui Buffon, motiv pentru care Pirlo a trebuit să schimbe.

În minutul 56, Cristiano Ronaldo a intrat pe teren în locul lui Paulo Dybala și a avut nevoie de doar 126 de secunde pentru a înscrie. Mai mult decât atât, tot el a reușit dubla în minutul 76, când a executat o lovitură de la 11 metri.

Astfel, revenirea lui Cristiano Ronaldo la Juventus a fost de bun augur pentru campioana Italiei, care a pus capăt „secetei” de 2 meciuri fără victorie.