Atacantul român a evoluat în doar 20 de meciuri pentru echipa din Canaria, care a reușit să promoveze în La Liga la finalul stagiunii precedente.
Florin Andone are 3 oferte pe masă! Românul poate reveni la prima sa dragoste
Cu doar două goluri marcate în sezonul 2022/2023, Florin Andone și-a reziliat contractul cu Las Palmas și așteaptă o nouă aventură.
Chiar dacă a făcut campionat mult sub așteptări, românul nu duce lipsă de oferte.
Florin Andone este dorit în acest moment de nu mai puțin de trei echipe, toate din divizia a treia a Spaniei. Atletico Baleares, Castellon și Cordoba sunt formațiile care sunt gata să îl transfere pe fotbalistul român.
Toate cele trei sunt echipe la care acesta a mai jucat, însă Cordoba este gruparea la care și-ar dori acesta să ajungă.
În echipa ”verzilor”, atacantul s-a făcut pentru prima dată remarcat în fotbalul european. În total, Florin Andone a jucat pentru Cordoba 58 de meciuri, 24 în La Liga, iar în 2017 a fost transferat de Deportivo La Coruna în schimbul a șase milioane de euro.
Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=HqeVluGzj74
Știre preluată de pe digisport.ro.

