Intern

Înlăturarea lui Nicolae Dică, o eroare pentru FCSB? “Lucrurile au fost făcute corect în mandatul lui”

Meciurile din Liga 1 se vor relua în weekendul 21-22 ianuarie 2023, în direct pe Digi Sport 1. Farul are un avantaj de un punct față de CFR Cluj în fruntea clasamentului.

Înlăturarea lui Nicolae Dică, o eroare pentru FCSB?

„E un campionat strâns. CFR-ul a ajuns aproape de primul loc, FCSB-ul vine din spate. Farul confirmă, cu jucători foarte tineri și foarte bine puși în valoare. Nu întâmplător sunt pe primul loc, au un antrenor pe măsură care știe să pună fiecare jucător în valoare.

De ce să nu poată să câștige Farul titlul? Au mai demonstrat-o, au mai câștigat campionatul. Acum au un lot foarte valoros, pot câștiga împotriva oricărui adversar.

Important este ca Pintilii să găsească calea spre a avea rezultate. Și înainte, cu Nicolae Dică, lucrurile au mers bine, din punctul meu de vedere. S-au calificat în grupele unei competiții europene, au venit bani în contul clubului. De acolo, lucrurile mă depășesc, ce s-a întâmplat.

Cred că lucrurile au fost făcute corect (n.r. – în mandatul lui Nicolae Dică), multe dintre meciuri s-au pierdut prin greșeli individuale, pe linia de fund. Acolo nu mai poate interveni antrenorul. Și în fața porții intervine calitatea individuală.

Tamm și Dawa sunt jucători de care FCSB are nevoie. Demonstrează că pot face față la FCSB. Cu mici atenții în momente-cheie, pot deveni mai buni”, a spus Sorin Ghionea, pentru Digi Sport.

Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.

Știre preluată de pe digisport.ro.

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Primul 11

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura