Ghana a pierdut în ultimul meci din grupele Cupei Mondiale din Qatar, scor 0-2, împotriva reprezentativei din Uruguay și a încheiat pe ultimul loc, fiind eliminată de la turneul final.
Motivul pentru care căpitanul Ghanei a anunțat că nu mai joacă în repriza a doua a meciului cu Uruguay de la CM din Qatar
Andre Ayew a ratat un penalty în minutul 21 al partidei și nu a mai putut continua duelul și în actul secund. Concret, căpitanul Ghanei a mers la spital, acolo unde fetița sa în vârstă de 7 ani a ajuns după ce a leșinat în tribunele stadionului, anunță publicația HLN.
Nefericitul eveniment s-ar fi petrecut imediat după ce Andre Ayew a ratat lovitura de la 11 metri, deoarece micuța, cel mai probabil, nu și-a mai putut stăpâni emoțiile.
Andre Ayew went from the stadium straight to the hospital to see his daughter who collapsed when he missed the penalty against Uruguay. It was quite scary but thankfully, she’s doing fine now🙏🏾 pic.twitter.com/PlWp1ZKnFK
— Fentuo Tahiru Fentuo (@Fentuo_) December 3, 2022
Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.
Știre preluată de pe digisport.ro.

