Special

Răzvan Lucescu a intrat în conflict cu fanii, după eșecul cu Panathinaikos: “Nu mi-a plăcut reacția lor”

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, a pierdut meciul de pe teren propriu cu Panathinaikos, scor 1-2, în etapa a șasea din campionatul Greciei.

Răzvan Lucescu a intrat în conflict cu fanii, după eșecul cu Panathinaikos

Antrenorul român s-a declarat dezamăgit de atitudinea negativă a fanilor, după prima înfrângere din această ediție de campionat.

„Sunt mulțumit de efortul jucătorilor. Echipa joacă un fotbal bun și crește. Am avut o primă repriză fantastică. După pauză, am pierdut controlul și am luat gol la prima fază creată de adversari. Suntem într-un moment când suntem pedepsiți la prima greșeală.

Negativitatea e în locul ei natural aici. Înțeleg frustrarea, dar nu pot să ignor efortul jucătorilor mei. Protestele fanilor ar fi fost justificate dacă nu am fi încercat. Am văzut atitudine, efort. Sunt dezamăgit de rezultat, dar nu și de joc.

Am avut o reacție, la finalul partidei, pentru că eu cred că lucrăm corect, ceea ce poate fi văzut la antrenament și în imaginea noastră pe teren. Nu meritam să pierdem. Am reacționat fiindcă nu mi-a plăcut reacția suporterilor.

Echipa luptă întotdeauna. În trei ani aici, am oferit performanțe impresionante, oamenii au fost mândri de noi. Am vrut să am o discuție cu fanii, cum am avut mereu în toți anii în care am fost la Salonic”, a spus Răzvan Lucescu, la conferința de presă.

Îți recomand articolul despre cele mai tari meciuri care s-au jucat pe National Arena.
Urmărește Primul 11 pe Facebook, Instagram și Youtube.