Serie A

Reacția lui Cristiano Ronaldo după ce un jucător de la Ferencvaros s-a bucurat ca el

Juventus a câștigat greu pe teren propriu în fața lui Ferencvaros, 2-1, iar maghiarii au deschis scorul în minutul 19 prin Myrto Uzuni.

Acesta a ales să se bucure în stilul lui Cristiano Ronaldo chiar în fața starului portughez. În cele din urmă și Cristiano Ronaldo a marcat un gol, în minutul 35, iar la finalul meciului a avut o reacție amuzantă când Uzuni a venit să-i ceară tricoul.

Myrto Uzunui. Sursă foto: goal.com

Cum a reacționat Cristiano Ronaldo când jucătorul care l-a imitat i-a cerut tricoul

La finalul meciului, Myrto Uzuni a venit către Cristiano Ronaldo să-i ceară tricoul la schimb. Portughezul a acceptat din prima, chiar pe teren, și a zâmbit către Uzuni, amuzat de bucuria sa din minutul 19.

Uzuni nu e primul jucător care se bucură în stilul lui Cristiano Ronaldo, însă toată întâmplare a fost destul de inedită, mai ales că s-a terminat cu „happy end” pentru el, primind tricoul starului lui Juventus, care l-a și remarcat.

Îți recomand articolul despre motivul pentru care Aubameyang a ales să joace pentru nationala Gabonului, deși e născut în Franța.

Urmărește Primul 11 pe FacebookInstagram și Youtube.