Intern

Statisticile lui Elvir Koljic din Bosnia – Polonia. Nota primită de atacantul Craiovei

Elvir Koljic a fost titular în partida dintre Bosnia și Polonia, din UEFA Nations League, partidă terminată cu victoria polonezilor, 2-1.

Koljic a jucat toate cele 90 de minute, iar în repriza a doua a fost coleg în atac cu Edin Dzeko, starul naționalei Bosniei. Tot el a fost cel care a obținut penalty-ul din care echipa sa a deschis scorul.

Elvir Koljic. Sursă foto: jcicraiova.ro

Cum s-a descurcat Elvir Koljic în Bosnia – Polonia

Elvir Koljic nu a jucat deloc în remiza superbă obținută de Bosnia în fața Italiei, 1-1, dar a jucat toate cele 90 de minute împotriva Poloniei.

Koljic a ajuns la a șasea partidă în naționala Bosniei, iar atacantul Universității Craiova nu a marcat până acum, dar are o pasă decisivă.