Special

Știrile dimineții

Astăzi la știrile dimineții v-am pregătit 5 subiecte interesante. Să începem!

Știrile dimineții! Cehii râd de FCSB

Slovan Liberec a reușit să câștige, fără prea mari emoții, partida cu FCSB, 2-0, din turul 3 preliminar al Europa League, iar cehii au glumit pe seama echipei lui Toni Petrea.

„Nu-mi vine să cred ce noroc am avut să picăm cu așa o echipă. A fost mai simplu până și decât în primul meci (n.r.- cu Reiterai, din Lituania)” sau „Mai simplu de atât nu putea să fie pentru noi!”, au scris doi fani pe rețelele de socializare.

„Am fost cam singuri pe teren. Mă bucur pentru victorie, dar să fim serioși, nici nu am întâlnit o echipă care să ne dea bătăi de cap”, a fost reacția altui suporter.

Mourinho vrea să antreneze o echipă națională

Jose Mourinho a declarat că până la sfârșitul carierei lui de antrenor, ar vrea să preia și o echipă națională: „Vreau să antrenez o echipă națională, vreau să experimentez sentimentul jocurilor de la o Cupă Mondială sau de la un Campionat European. Chiar mi-ar plăcea!”.

Reacția lui Zlatan după ce a fost infectat cu COVID-19

Zlatan a oferit o reacție în stilu caracteristic după ce a ieșit pozitiv la testul pentru COVID-19: „Ieri (n.r. miercuri) am fost testat negativ, iar astăzi am ieșit pozitiv. Nu am niciun simptom. COVID-19 a avut curajul să mă provoace. Proastă idee”.

Kepa, împrumutat de Chelsea

Viitorul lui Kepa pare destul de sigur, iar după venirea lui Edouard Mendy, portarul spaniol urmează să o părăsească pe Chelsea în curând.

Pentru moment, Frank Lampard a decis să-l împrumute pe Kepa, cel mai probabil, la o echipă din Premier League în acest sezon, deși goalkeeperul și-ar dori să se întoarcă în Spania.

Rămâne de văzut unde va merge, dar cert e că acesta nu mai e dorit deloc de Chelsea.

Sevilla s-a ținut tare cu Bayern în Supercupa Europei. Video

Bayern Munchen a câștigat Supercupa Europei, dar a avut de tras serios, pentru că Sevilla a fost un adversar redutabil, nu cum se așteptau mulți, ca aceasta să fie următoarea victimă a bavarezilor.

Andaluzii au deschis scorul prin Lucas Ocampos în minutul 13, dar Leon Goretzka a egalat în minutul 34.

După, Bayern a pus control pe meci, dar echipa lui Hansi Flick nu a reușit să majoreze scorul, astfel încât meciul a ajuns în prelungiri. De reamintit e faptul că Bayern a mai înscris de două ori, dar golurile au fost anulate pe motiv de offside, iar En-Nesiry (Sevilla) a ratat o șansă uriașă, din poziție 1-1 cu Manuel Neuer.

Javi Martinez a înscris golul victoriei în minutul 104 și a stabilit scorul final.

Îți recomand articolul despre cum au cheltuit primul salariu 5 dintre cei mai buni fotbaliști din lume

Urmărește Primul 11 pe FacebookInstagram și Youtube.