Andre-Villas Boas a fost extrem de nervos pe jucătorii săi după remiza din deplasare cu FC Nantes, fosta echipă a lui Ciprian Tătărușanu.

Mai întâi jucătorul adus de la Boca Juniors, Dario Benedetto a ratat un penalty în minutul 31, iar la sfârșitul partidei fotbaliștii lui Marseille au uitat să meargă să-și salute fanii care au venit să-i susțină în deplasare.
Acela a fost momentul când Andre Villas-Boas a „explodat” de nervi și a gesticulat violent la adresa băieților săi care s-au conformat rapid și au mers să salute galeria.
- 41 de ani are Andre Villas-Boas
André Villas-Boas qui appelle les joueurs pour aller saluer les supporters après #FCNOM…@NandoChachalana | #TeamOM 🔵⚪️pic.twitter.com/JXhv6DIslo
— #TeamOM Officiel (@TeamOM_Officiel) August 17, 2019
Confruntarea dintre Nantes și Marseille s-a terminat cu o remiză albă, scor 0-0.
„Nu trebuie să îi uităm pe fani. Ei au făcut un efort mare să vină până aici, iar noi nu avem dreptul să-i tratăm cu indiferență.”, a declarat tehnicianul după meci.
În etapa 3 din Ligue 1, OM o va întâlni pe Nice tot în deplasare.
- Ultima dată, antrenorul portughez a fost pe banca lui Shanghai SIPG din China
Îți recomand articolul despre moartea fotbalistului care a fost în curtea lui Manchester United, în vârstă de 20 de ani.

